Share

HATAY’IN ALTINÖZÜ İLÇESİ’NE TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (TDİOSB) YAPILIYOR

HATAY’IN ALTINÖZÜ İLÇESİ’NE TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (TDİOSB) YAPILIYOR

 

Hatay İli, Altınözü İlçesi, Enek Mahallesi Mevkii’nde, Hatay Valiliği (Yatırım İzleme ve Koordinasyon başkanlığı ) desteğiyle yapılmakta olan  Hatay Altınözü Zeytin ve Zeytin Ürünleri   İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi  kapsamında bilgi almak amacıyla  3 Kasım Cuma günü Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU, İlçe Kaymakamı Bülent UYGUR, İlçe Belediye Başkanı Rıfat SARI   ve Teknik Heyet ile birlikte AKSARAY  SÜTAŞ (SÜTAŞ   SÜT ÜRÜNLERİ  A.Ş)  fabrikasına ziyarette bulunuldu. Ziyarette OSB ve OSB’nin katkıları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

Altınözü İlçesi Enek Mahallesinde yapılacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin yakın zamanda temelinin atılacağını belirten Altınözü İlçe Belediye Başkanı Sarı, konuşmasında şunlara yer verdi : “İlimiz ve ilçemizde güçlü bir tarım sektörü var ancak hayvancılık sektörü istenilen düzeyde değil. Hayvancılık sektörü tarım sektörünün içerisinde ağır sanayi diyebileceğimiz bir önem ve ağırlığa sahip. Enek Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nde Organize Süt  bölgesinin özelde Enek ve Altınözü genelde ise ilimizin tarım sektörüne, gayrisafi milli hasılaya önemli katkısı olacağını ve bu alanda önemli bir boşluğu  dolduracağına eminim”dedi.

OSB(Organize Sanayi Bölgesi) ’lerinin bulundukları bölgelerin can damarı olduğunu ifade eden Sarı, gelinen aşamada katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Sarı ; “Yapılacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin ilçeye hayırlı olmasını şimdiden temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 07.11.2017