Share

TOKİ’DEN ALTINÖZÜ’NE 384 KONUT

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Altınözü İlçesi’nde inşa edilecek 384 konutun ihalesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 1 adet te Ticaret Merkezi projesi de yer alıyor.

ALTINÖZÜ YENİ BİR YAŞAM MERKEZİNE KAVUŞACAK

Yöreye özgün olarak inşa edilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleriyle buluşturulacak. Projede yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Altınözü ilçemizde ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Bir süredir teknik ve fiziki çalışmalarını sürdürdüğümüz Toplu Konut Projesinde çok şükür mutlu sona ulaştık. Söz verdiğimiz gibi ilçemizde yapılacak 384 konutun ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapıldı. Talep toplama tarihleri ilerleyen aşamalarda halkımıza duyurulacak. Şimdiden kıymetli hemşerilerime hayırlı olmasını temenni ediyor, İlçemize büyük bir yatırım ve hizmetin kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hatay Valimiz Erdal Ata beyefendiye, bizzat her çalışmaları takip eden ve desteklerini esirgemeyen Hatay Milletvekilimiz ve MKYK Üyemiz Sayın Fevzi Şanverdi’ye, çalışmalarımızda bizlere güç veren İlçe Kaymakamımız Sayın Bülent Uygur’a, Hatay Milletvekillerimiz Sn. Adem Yeşildal, Mv. Sn. Orhan Karasayar, Mv. Sn. Mehmet Öntürk, Mv. Sn. Hacı Bayram Türkoğlu’na ve TOKİ personellerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” Dedi. 

Oluşturulma Tarihi : 19.12.2017