Share

KAVŞAK VE REFÜJLER ÇİÇEKLENDİ

 

Altınözü İlçesinde, ilçe belediyesi tarafından kavşak ve refüjlerin bakımı yapılarak çiçek dikimi gerçekleştirdi.

Kavşak ve refüj düzenleme çalışmalarına aralıksız devam edildiğini söyleyen Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu kapsamda başlatılan çalışmalarda, bölgedeki cadde ve bulvarlarda toprak serimi, taş ayıklama ve sürüm işlemlerinin ardından Altınözü Belediyesi Fen İşleri Ekiplerimiz seralarda yetiştirilen mevsimlik çiçeklerin dikimini yaparak daha yeşil bir Altınözü oluşturmak için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz.

Çeşitli renkte çiçekleri ve ağaçları ilçemizin cadde ve bulvar boylarının yanı sıra parklara da diktiklerini dile getiren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, çevre güzelliğinin kentin vizyonuna ve modern hayata katkı sağlayacak bir yatırım olduğunu söyledi. Kış aylarında insanlara baharı yaşatmak istediklerini vurgulayan Sarı, cadde ve bulvarlarda bulunan refüjlerde gerekli çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti. Başkan Sarı, "Göreve geldiğimiz günden bugüne sorumlu belediyecilik anlayışla cadde ve bulvarların bakımını üstlendik. Özellikle ilçemizin en işlek caddesi olan Yenişehir Mahallesi’nde ilçe dışından gelen misafirlerin ilçemiz hakkındaki ilk yorumlarını düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Altınözü’nü yeşili ile öne çıkan bir ilçe konumuna getirdiklerine de vurgu yapan Sarı, "görevi devir aldığımızda yaptığımız çalışmalarla park sayısını ve yeşil alan miktarını da kat kat arttırdık. Bu çalışmalarımızla ilçemizin görünümü değişti. Cadde ve sokaklarımızda göze çarpan güzellikler meydana getirdik" ifadelerini kullandı. 

Oluşturulma Tarihi : 19.12.2017