Share

Zeytin dalı Harekâtı’na Türk bayraklı destek

Zeytin dalı Harekâtı’na Türk bayraklı destek

 

Altınözü Belediyesi tarafından Suriye'nin Afrin ilindeki terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin ilindeki terör örgütlerine yönelik düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Altınözü Belediyesi tarafından başta Altınözü Belediyesi hizmet binası olmak üzere, Yenişehir Mahallesi Tekel Caddesi ile Pazar Köprüsü yoluna kadar Türk Bayrağı asılırken, 48 Mahallede bulunan evlere Türk Bayrağı hediye edildi.

Altınözü halkı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği harekata destek amacıyla esnaflara Türk Bayrağı hediye eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI’ya teşekkür etti. Altınözü Belediyesi tarafından esnaflara ve vatandaşlara dağıtılan bayraklara esnaflar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, harekata katılan güvenlik güçlerine ise bol bol dua ettiler. 

 

Başkan Sarı yaptığı açıklamada; ‘’Yüzyıllardır milletimize ve İslam alemine saldırılar düzenlemektedir. Bunlar Türk milletinin ve İslam âlemin düşmanlarıdır. Emellerine kavuşmak için her yolu denemektedirler. PKK-PYD-DEAŞ gibi insanlık dışı terör örgütleri bu zihniyetin ürettikleri ve üzerimize saldırttıkları örgütlerdir. Orta Doğu coğrafyasında oynanan oyunların farkındayız. Bu oyunları sahneleyenler Türk devletini yıkmak ve milletimizi parçalamak istemektedirler. Türk devleti olarak içte ve dışta bu zihniyet ile mücadele etmekteyiz. Türk milletinin vatan aşkı hiçbir şeyle mukayese edilemez. Çünkü bu aşkın kaynağı İslam imanıdır. Türkiye olarak sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğimizi başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla başlatılan operasyonla tüm dünyaya göstermiştir. Devletimizin Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı" operasyonunda kahraman Mehmetçiklerimize zaferler diliyorum. Bu operasyon ülkemizde tüm camilerimizde Fetih suresi ve dualarla başlamıştır. Türk milletinin ve İslam âleminin düşmanları İnşallah bozguna uğrayacaktır. Milletimizin ve Altınözülü hemşehrilerimizin birlik ve beraberliği örnek olmuştur. İlçemizde esnaflarımıza bayrak dağıtımı yaptık. Hemşehrilerimiz iş yerlerini ve evlerini bayraklarımızla donatmaya başlamışlardı. Bizde katkı yaptık. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi saygılarımla anıyorum. Allah ordumuzun milletimizin ve İslam âleminin yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Oluşturulma Tarihi : 26.01.2018