Share

AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ ve Eşi Sevinç ŞANVERDİ’den Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezine Ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ ve Eşi Sevinç ŞANVERDİ’den Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezine Ziyaret


AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ ve Eşi Sevinç ŞANVERDİ, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezine ziyarette bulundu. Heyete, Kaymakamımız Sayın Bülent UYGUR, İlçe Kaymakamımızın Eşi Gülşen UYGUR, Belediye Başkanı Sayın Rıfat SARI, Belediye Başkanı Eşi Meryem SARI ve Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya AYDIN eşlik etti. ŞANVERDİ ailesi ilk olarak, kamp içerisinde bulunan kimi annesini, kimi babasını kaybetmiş 313 çocuk için yapılan Yetim Merkezi’ni ziyaret etti ve buradaki çocuklarla sohbet etti. Çocukların öğrendiği Türkçe şarkıları dinleyen ŞANVERDİ ailesi, çocuklarla birlikte şarkı söyledi. Buradaki çocuklara çeşitli hediyeler verdi.


Suriyeli misafirlere verilen hizmetler hakkında bilgi alan, AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ; “Bizlerin temennisi Suriye’de bir an önce iç savaşın bitmesidir. Tekrardan aileleriniz ile birlikte yurdunuza dönmenizi temenni ediyoruz. Gelecekte Türkiye ve Suriye arasındaki dostluk köprüsünü sizler kuracaksınız. Yarın sizler Türkiye’yi ve Türk İnsanını en iyi şekilde anlatacaksınız. Burada kaldığınız süre içerisinde Türk insanının sizlere göstermiş olduğu misafirperverliğini anlatacaksınız. Bizlerin bir kardeş olduğunu, iyi günde kötü günde birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu Suriyeli kardeşlerimize sizler anlatacaksınız. Biz sizleri çok önemsiyoruz. Sizler bizim misafirimizsiniz.” dedi.


Yetim çocuklar için bir farkındalık oluşturmak adına Yetim Merkezi oluşturduklarını kaydeden Kaymakam Bülent UYGUR; “Değerli Vekilim bende 8 yaşında babamı kaybetmiştim. Kampımızda 313 yetim çocuğumuza farkındalık oluşturmak için Yetim Merkezini yaklaşık 6 ay önce faaliyete geçirdik. Bugün baktığımızda doğru bir şey yaptığımıza inanıyorum. Yetim Merkezini, yetim çocuklarımız için pozitif bir ayrımcılık oluşturmak amacıyla kurulmasını sağladık. Yetim çocuklarımıza zaman zaman sinema günleri, çocuk parklarına ziyaretler gerçekleştiriyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Suriye’de kalan çocuklarımızın da yüzleri güler. Yetim Gülerse Dünya Güler.”dedi.


ŞANVERDİ ailesi, Yetim Merkezi’ni gezerek, buradaki çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Ardından Halı dokuma atölyesi, Dikiş Nakış Atölyesi, Seramik Atölyesini ziyaret edildi. Kaymakam UYGUR, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Suriyeli çocukların çizmiş olduğu resimleri AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ’ye takdim etti.


Oluşturulma Tarihi : 31.01.2018