Share

ALTINÖZÜ İLÇESİNE HER ALANDA OLDUĞU GİBİ EĞİTİME DE YATIRIMLAR YAPILMAYA DEVAM EDİYOR

ALTINÖZÜ İLÇESİNE HER ALANDA OLDUĞU GİBİ EĞİTİME DE YATIRIMLAR YAPILMAYA DEVAM EDİYOR

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve beraberindeki heyet eğitim faaliyetlerini sürdüren Sivrikavak İlkokulu ve Ortaokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi.
Mevcut binanın üzerine yapılan yeni katında 4 sınıf ve 1 idare odası oluşturuldu. Binada toplamda 300 öğrenci eğitim görüyor.
Ziyarete Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Bulanık, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Heyeti burada Sivrikavak İlkokulu Müdürü Bülent Tüleylioğlu ve Ortaokul Müdürü Mehmet Doğru karşıladı.
İlk olarak kendilerini karşılayan öğrencilerin verdikleri çiçekleri kabul eden Kaymakam Uygur ve Başkan Sarı daha sonra sınıfları dolaştı. İlkokul 1. 5. ve 8. sınıfları dolaşan heyet burada öğrencilerle yakından ilgilendi. Birinci sınıfların dersine giren Kaymakam Uygur tahtada yazan yazıları okuyan öğrencileri tebrik ederek tüm sınıfı ödüllendirdi.

UYGUR: SİZLER ŞANSLI ÖĞRENCİLERSİNİZ

Daha sonra 5 ve 8. sınıfların dersine de giren Kaymakam Uygur burada öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, "Sizler çok şanslı öğrencilersiniz. Sizlerle yakından ilgilenen öğretmenleriniz, teknolojik imkanlara sahip sınıflarınız var. Bizim zamanımızda sobayı sırayla yakardık. Sizin sınıflarınız ne güzel sıcacık. Sizlere düşen bu imkanları en iyi şekilde kullanmanızdır. İsterseniz burada kalıp zeytin toplayabilirsiniz, isterseniz de eğitim hayatınıza devam edersiniz. Neden sizlerden de öğretmenler, doktorlar, mühendisler, kaymakamlar çıkmasın. Biz sizlere güveniyoruz. Her türlü ihtiyacınızı öğretmenlerinize anlatabilirsiniz. Hepinize iyi dersler iyi çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı.
SARI: SİZLERDEN İSTEĞİMİZ VATANA FAYDALI OLMANIZDIR
 
Başkan Rıfat Sarı da konuşmasında, “Biz eğitim alanında ve diğer tüm alanlarda Altınözü’nün örnek bir ilçe olması için çalışıyoruz. Sizlerden tek bir isteğimiz var. Derslerinize iyi çalışıp vatanınıza ve milletinize layık insanlar olmanızdır. Her zaman biz sizin yanınızdayız. Hepinize iyi dersler diliyorum” şeklinde konuştu.
Buradaki temasların ardından ziyaret sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 13.03.2018