Share

TÜRKİYE SEÇİMİNİ YAPTI

 

Seçim AK Parti İlçe binasından takip edildi

Altınözü’nde Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi sonuçları, sandıkların açılıp oy sayım işlemine geçilmesiyle birlikte bazı partililer tarafından AK Parti Altınözü İlçe Binası önünde takip etti. Parti ilçe binası önündeki meydanda toplanan partililer için seçim sonuçları televizyon ekranından izlendi. Saat 17.00'ye doğru ise Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, parti binasına geldi. AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık tarafından karşılanan Başkan Sarı, seçim sonuçlarını ilçe başkanlığı odasında takip etti. İlçe başkanlığı binasına Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık’ın yanı sıra, muhtarlar, parti meclis üyeleri ve çok sayıda partili de geldi. İlk sonuçların açıklanmasıyla birlikte partililer sevinç gösterisinde bulundu. Parti önünde davullu kutlama da yapıldı.

Parti önünde giderek artan kalabalığa seslenen Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı,bir aydan bu yana gece gündüz beraber çalıştıklarını belirterek, "Ramazanda sahurlara kadar çalıştık. Bayramdan sonra da saat 07.00'de başlayıp gece yarısına kadar beraber çalıştık. Öncelikle il, ilçe teşkilatlarımıza, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza ve mahalle başkan ve yönetimlerimize, sandık görevlilerimize, tüm görevlilerimiz ve tüm vatandaşlarımıza gönülden çok teşekkür ediyorum. İnşallah resmi sonuçlara az kaldı ama ekranlarda görüyorsunuz artık bu iş tamam. Seçim öncesi tamam diyenlerin suni tamamı değil, bu iş gerçek tamam, bu iş bitmiştir. İşte herkes konuştu ama son sözü milletimiz söylüyor" dedi.

KAZANAN TÜRKİYE, ALTINÖZÜ OLDU

24 Haziran seçimleri demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Sarı, Bugün bayram günüdür, Türkiye'nin günüdür. Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür. 24 Haziran seçimleri demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktası olmuştur. Aziz milletimize minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Seçim kampanyasındaki tartışmalar artık geride kalmıştır. Bugün yeni bir gündür. Türkiye Cumhuriyeti'nin 7'den 70'e bütün vatandaşlarının hukuku artık güvence altındadır.” Diye konuştu.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN YENİ SİSTEMİN CUMHURBAŞKANIDIR"

Başkan Sarı konuşmasının devamında, “Milletin adamı, Türkiye sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin cumhurbaşkanıdır. Türkiye'yi durdurmak isteyenler, dize getirmek isteyenler dize gelmiştir, millet kazanmıştır. Farklılıklarımızla yeniden kaynaşmak için, bir ve beraber olmak için hazırız, bu aşk ve şevkle geleceğe kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Türkiye kazandı, bu seçimin kaybedeni yoktur. Siyasi rekabet bizim için 'yenme-yenilme' anlamına gelmez. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun her bir vatandaşımızın cumhurbaşkanı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes, bütün vatandaşlarım emin olmalıdır ki Türkiye daha güçlü demokrasisiyle daha sağlam temellere oturmuş bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir. Milletimiz, erdem, irade ve cesaretle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak net sonuçla seçmiştir. Şimdi Türkiye için Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenme günüdür. Milletin adamıyla milli bir mutabakatla kutlu yürüyüşe devam etme vaktidir.” İfadelerini kullandı.

Başkan Sarı son olarak, “Herkes Türkiye'yi dizayn etmeye çalıştı, seçimden önce yurtiçinden, yurtdışından ama milletimiz oyunu, tuzağı gördü. Ve seçim zamanı büyük bir ekonomik saldırıya girdi. Ama milletimiz bu oyunu da gördü. Şimdi hep birlikte bu oyunu da bozduk. Sevgili kardeşlerim, Altınözü olarak da milletvekilliği oyunda açık ara birinci partiyiz. Yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a buradan güçlü bir destek gönderdik, açık ara birinciyiz. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum, kazanan Altınözü oldu. Oy veren, vermeyen herkese hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Altınözü ve tüm Türkiye'de kazanan turizm oldu, kazanan çiftçilerimiz, esnafımız, sanayicimiz velhasıl kazanan Altınözü oldu" diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 25.06.2018