Share

Türkiye Şampiyonu olan, Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı onuruna yemek programı düzenlendi.

 27 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihleri arasında Alanya’da Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Hentbol Şampiyonası Minik Erkekler kategorisinde, Türkiye Şampiyonu olan, Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımımız onuruna, 15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Kafe’de yemek programı düzenlendi. Düzenlenen programa, Kaymakam Bülent UYGUR, Belediye Başkanı Rıfat SARI, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil ŞENGÖZ, Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Garip SİPER, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet YETİŞEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet ZÜMRE, kurum amirleri, STK temsilcileri, basın mensupları, sporcular ve antrenörler katıldı.

Türkiye Hentbol Şampiyonasında 22 takımın mücadele ettiği kategoride Hatay ilimizi temsil eden Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı B grubunda Mücadele ederek gruptan lider olarak ayrıldı. Yarı finalde de İzmir Spor Kulübünü 27-22 yenen Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, finalde de Bursa Spor Kulübünü 18-16’lık skorla devirerek kupanın sahibi oldu.
 
 
Kaymakam Bülent UYGUR, “Öncelikle 27 Haziran - 01 Temmuz 2018 tarihleri arasında Alanya’da Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Hentbol Şampiyonası Minik Erkekler kategorisinde, Türkiye şampiyonu olan Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımımızın başarısından dolayı gururluyuz. Hatay’ımızı ve Altınözü İlçemizi temsil eden Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımımız, henüz 1 yaşında olan olmasına rağmen bu başarıyı elde etti. Kulübümüz bünyesinde toplamda 13 branş bulunmaktadır. Kulübümüz bünyesinde bulunan Wushu takımız, Türkiye şampiyonasında iki Türkiye birinciliği, iki Türkiye ikinciliği, beş Türkiye üçüncülüğü elde ederek, ilçemize spor branşlarında başarılar kazandırmıştır. Wushu takımımızda ilçemizden milli sporcu yetiştirmenin gururunu yaşamaktayız. Kulübümüz bünyesinde bulunan okçuluk takımız, Hatay ilimizdeki gerçekleştirilen müsabakalarda tüm dereceleri elde ederek bizleri gururlandırdı. Voleybol takımımız, Hatay Mahalli liginde küçük erkekler ve küçük kızlar kategorisinde, Hatay üçüncülüğünü elde etti. İlçemize yapılan spor desteklerinin ilk meyvesini almaktayız. Kulübümüz bünyesinde bulunan tüm sporcularımızla gurur duyuyorum, Altınözü ilçesi sporda adını daha çok duyuracak ben buna inanıyorum. Bilindiği üzere göreve geldiğimiz ilk andan itibaren ilçenin önemli sorunlarının yanı sıra spordaki eksiklikleri de gidermeye çalıştık. Bu nedenle ilçe genelinde kapalı spor salonları ve sportif çalışmaların yapılabileceği alanların inşasına başladık. Nitekim başladığımız spor salonları inşaat çalışmaları henüz sonuçlanmadı. Henüz yeni kurulan bir takım olmasına rağmen başarılı sonuçlar elde ederek göğsümüzü kabartan takımımız, spor yapacakları ve çalışacakları bir alan olmamasına rağmen kupadan çok daha anlamlı bir başarıya imza attılar.
Hentbol takımımız, Türkiye şampiyonasında Göztepe Spor, Beşiktaş, Ankara TED koleji gibi büyük takımlarla mücadele ederek Türkiye şampiyonu oldu. İlçemize spor branşlarında ilk Türkiye şampiyonluğunu kazanmaları bizleri gururlandırdı. Ne mutlu bizlere. Gençlerimize fırsat verildiğinde başaramayacakları hiçbir şey yoktur. İlçemizdeki çocuklarımızın bir spor dalında kendilerini geliştirmelerini arzu etmekteyiz. Önümüzdeki yıl Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek kulübümüzün adını Altınözü Kaymakamlığı ve Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak değiştireceğiz. Göreve geldiğimiz süre içerisinde Belediyemiz ile birlikte birçok projede ortalaşa çalıştık. Spor alanında da ortaklık yaparak, Kulübümüzün daha iyi yerlere gelmesi noktasında beraber çalışacağız. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye Hentbol Ligi’nde takımızın yer almasını istiyoruz. Türkiye Şampiyonu olarak bizlere bu gururu yaşatan, Kulüp Başkanımız Ahmet Zümre, Antrenörümüz Savaş Yüksek, Ali Suadiye’ye ve sporcularımıza çok teşekkür ediyor, başarılarından dolayı tebrik ediyorum.”dedi.
 
 
Belediye Başkanı Rıfat SARI, Sarı, " Hentbol takımımıza, Türkiye şampiyonu olarak ilçemize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. İlçemizde 7 ay önce başlatmış olduğumuz 500 kişilik kapalı spor salonunun inşaat çalışmaları devam etmektedir. Gençlerimiz ilçemizde bir tesis olamamasına rağmen Türkiye Şampiyonu oldular. Spor salonu olmadan şampiyon olan gençlerimizin daha iyi koşullarda sporlarını yapmalarını için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Kaymakamlığımız ve Belediyemiz bünyesinde ilçemizdeki gençlerimizin spor faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için halı saha projelerimizi tamamladık. Kısa zamanda başarı elde eden takımımızı, sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.
 
 
Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil ŞENGÖZ” Şensöz, "Dün yaz spor okulları açılışında da dile getirdim. Spor tesisi olmadan Altınözü ilçemizde kurulan, Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. Spor tesisi olmadan, bahane olmadan, başarı nasıl elde edilirmiş, bunu takımımız tüm Türkiye’ye kanıtladı.Tabi bu kolay olmadı. İlçe Kaymakamımız Bülent UYGUR ve İlçe Belediye Başkanımız Rıfat SARI ‘nın takımımızın yanında olması ve destekleri sayesinde bu başarıyı elde etti.Bu başarının mimarı Kaymakamız ve Belediye başkanımızdır. Altınözü ilçemizde 500 Kişilik kapalı spor salonunda çalışmalar devam ediyor. Tesis yokken bu başarı geldiyse tesis olunca tüm branşlarda başarı bekliyoruz. Takımımıza başarılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatıra bir fotoğraf ile yemek programı sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 05.07.2018