Share

FATURA VE ETİKET DENETİMİ YAPILDI

Fatura ve etiket denetimi yapıldı

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, semt pazarında fiyat denetimi yaptı. Pazarlardaki ürün fiyatlarıyla ilgili vatandaştan gelen şikayetler üzerine zabıta ekipleriyle birlikte Yeni Şehir Mahallesi üzerinde kurulan Çarşamba Pazarı’nı ziyaret eden Başkan Rıfat Sarı, fatura ve etiket denetimi yaptı. Pazarda ki tezgahlarda esnaflara sattığı ürünlerin fiyatlarını soran Sarı, bu ürünlerin toptan fiyatını öğrenmek için halden alınan faturaları görmek istedi.

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda denetimlere başladıklarını söyledi. Başkan Sarı, Türkiye'nin ekonomik şartlarını bahane ederek 1 liraya aldığı malzemeyi 5 liraya satanlar varsa onlardan hesap soracaklarını vurguladı.

Denetimlerde halden çıkışı faturada 1 lira olan domatesin, tezgahta 5 liraya satıldığını anlatan Başkan Sarı, “Esnaf diyor ki 'Biz bunu halden alırken faturasının ne olduğunu bilmiyoruz. Biz 3,5-4 lira ödüyoruz, bu fiyata satıyoruz'. Haldeki görevli arkadaşlarımıza da talimat verdim. Ne halde nede pazarda satış yaparken vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verecek, en doğru fiyatı yansıtmak durumundayız. Eğer varsa eğer vatandaşımıza yanlış yapan bir esnaf varsa, onun cezasını halde çalışan ya da hale gelen toptan mallarda meyve yada sebzede girişte devleti zarara uğratacak bir durum varsa onların da gereğini yapacağız. Vatandaşımız için en doğru fiyatın olmasını sağlamak için çalışmalarımız devam edecek”

Sarı, semt pazarlarındaki denetimlerin süreceğini bildirdi

 

Oluşturulma Tarihi : 12.10.2018