Share

Altınözü 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali Altınözü markasını taçlandırdı

 

Altınözü markası festival ile taçlandı

Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Altınözü 2. Zeytin ve Zeytinyağı Festivali Altınözü markasını taçlandırdı.

Göreve geldikleri günden bu yana Altınözü ismini duyurmaya ve marka haline getirmeye çalışan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, önemli bir yükün daha altından başarıyla kalktı.

Festivale Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay Ak Parti Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay CHP Milletvekili İsmet Tokdemir, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Hatay Kurum İl ve İlçe Kurum Amirleri, Hatay Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı A.Kadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU

Tacettin Sürmeli Parkı'nda düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Törene, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın yanı sıra Kaymakam Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zeytin dallarından yapılan çelenk İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kaymakam Bülent Uygur ve Başkanı Rıfat Sarı tarafından Atatürk Anıtına bırakıldı. Çelenk sunma töreninin ardından festival, temsili olarak sezonun ilk hasadının yapılması ile devam etti.

Konuşmaların ardından Temsili olarak sezonun ilk zeytin hasadı gerçekleştirildi. Festival programı Altınözü Belediyesi Yeni Hizmet Binası Açılışı ve Festival Açılışıyla devam etti. Altınözü Belediyesi Yeni Hizmet Binası Açılışı ve Festival Açılışı programının ardından festival, kortej yürüyüşü ile devam etti. Kortej yürüyüşü Altınözü Belediyesi Yeni Hizmet Binası'ndan başlayarak 15 Temmuz Milli İrade Parkı'nda son buldu. Festival Programı, 15 Temmuz Milli İrade Parkı'nda yöresel ürünlerin satışlarının yapıldığı stantların protokolün ziyaret etmesiyle devam etti.

Altınözü Halk Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 2. Altınözü ZeytinveZeytinyağı Festivali kapsamında Zeytin Kafe & Restaurantta düzenlenen “Zeytin Yeme Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu.

Festival programı, Altınkaya Mahallemizde Hacı Hüsamettin Bilger Yatılı Erkek Hafızlık Kuran Kursu temel atma töreni ve 15 Temmuz Milli İrade Parkında Kalp Cerrahı ve İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay Sağlıklı Yaşam Söyleşisi ile devam etti. Festivalin ikinci gününde Dağ bisikleti yarışmaları düzenlendi. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Canan Karatay'a fahri hemşerilik beratı sunuldu. Zeytindalı Korosu'nun konseriyle festival programı sona erdi.

Yerel ve ulusal pekçok basın mensubunun yerinde takip ettiği program ülke çapında pek çok habere konu oldu. Altınözü adı festival ile tüm yurda duyuruldu.

Oluşturulma Tarihi : 31.10.2018