Share

ALTINÖZÜ, BELEDİYENİN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI ABA GÜREŞİ FESTİVALİNE HAZIR

ABA GÜREŞLERİ HEYECANI ALTINÖZÜ’NDE YAŞANACAK
 
Türklerin Orta Asya’dan beri en eski ata sporu olan Aba Güreşi, Altınözü Belediyesinin katkılarıyla gelenekten geleceğe aktarılmaya devam ediyor. 
Altınözü Belediyesi bu kapsamda ata sporumuz olan Aba Güreşlerini Altınözülü ve Hataylı vatandaşlara tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak adına 1. Geleneksel Aba Güreşleri Festivaline ev sahipliği yapacak. 
Bu hafta sonu Altınözü Sanayi Alanında kurulan aba güreşleri alanında onlarca pehlivan rakibinin sırtını yere getirmek için güreş tutarken, seyirciler de heyecanla müsabakaları takip edecek. 
Altınözü ilçesinin mahallelerinde zaman zaman düzenlenen aba güreşleri ilk defa Altınözü Belediyesi ev sahipliğinde kapsamlı olarak düzenlenecek. Binlerce güreş sever gün boyunca sürecek olan aba güreşi müsabakaları için Altınözü’ne akın edecek. 
 
 
 
  
 
 
BAŞKAN RIFAT SARI: ALTINÖZÜ FESTİVALE HAZIR
 
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Altınözü Belediyesi olarak halka hizmet anlayışı kapsamında ata sporumuz olan aba güreşlerinin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenleyeceğimiz 1. Geleneksel Aba Güreşleri Festivali ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Aba Güreşleri için özel olarak hazırlanan güreş alanımız, vatandaşlarımızın müsabakaları daha rahat takip edebilmesi için oturma alanları ve pek çok düzenleme ile Aba Güreşleri Festivaline Altınözü Belediyesi olarak hazırız. Tüm Hataylı vatandaşlarımızı ve çevre illerden gelecek misafirlerimizi ağırlayacağımız festivalimize herkes davetlidir. Hep beraber Altınözü’nde aba güreşleri festivali heyecanına ortak olmak için herkesi Altınözü’müze bekliyorum” ifadelerini kullandı. 
27 Ağustos Pazar günü lisanslı güreş hakemlerinin yöneteceği ve çeşitli kategorilerde çok sayıda ödülün sahiplerini bulacağı Altınözü Belediyesi 1. Geleneksel Aba Güreşleri Festivaline tüm vatandaşlar davetlidir. 
Tartı 08.30’da başlayıp 10.00’da bitecek ardından müsabakalar saat 10.00’da itibaren başlayacak ve gün boyunca sürecek
Oluşturulma Tarihi : 24.08.2017