Share

ALTINÖZÜ ABA GÜREŞİ FESTİVALİNE GÜN SAYIYOR

ALTINÖZÜ ABA GÜREŞİ FESTİVALİNE GÜN SAYIYOR
Ata sporlarımızdan olan aba güreşi festivallerle önemini korumaya devam ediyor. 
Tarihe önem veren bir anlayışla hizmet eden Altınözü Belediyesi de aba güreşleri festivali düzenleyerek hem ilçede sportif faaliyetlerin desteklenmesini sağlıyor, hem de aba güreşleri vasıtasıyla ilçenin tanıtılmasının sağlanması için çalışıyor. 
Tarihi öneme sahip aba güreşleri festivalinin ilki Altınözü’de 27 Ağustos Pazar günü düzenlenecek törenle başlayacak. 
Altınözü Sanayi Bölgesinde oluşturulacak aba güreşleri alanında düzenlenecek olan aba güreşli festivali ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Altınözü ilçemizin eşsiz doğasını ve kültürünü tanıtmak için 1. Altınözü Aba Güreşleri Festivalini gerçekleştireceğiz. 1.’si düzenlenecek festivalde çeşitli yaş kategorilerinde ödüller dağıtacağız. Bir gün boyunca sürecek olan festivalde halkımıza aba güreşlerini seyrettirip vatandaşlarımızın keyifli ve heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayacağız. Altınözü ilçemizin birlik ve beraberliğini sağlamak adına düzenleyeceğimiz aba güreşleri festivalimize tüm Altınözülüler davetlidir. Altınözü ilçemizin tüm güzelliklerini vatandaşlarımıza sunacağız. Festivalimize tüm Altınözülü hemşerilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 
27 Ağustos 2017 Pazar günü Alt’ınözü Sanayi Sitesi yanındaki alanda düzenlenecek olan aba güreşleri festivali sabah 08.30’da başlayacak
Oluşturulma Tarihi : 15.08.2017